Обладнання для ефективної чистки узбіч трас та доріг

Збереження інфраструктури доріг в значній мірі залежить від догляду за узбіччям, яке є буфером між природнім покриттям та трасою. В тому випадку коли узбіччя знаходяться в незадовільному стані, заростають травою, деревами та кущами, дорожнє покриття значно швидше піддається руйнації. Значно погіршується водовідведення, розмивається та деформується щебенево-піщана основа асфальту, що призводить до пошкодження дорожнього покриття. Крім того, надмірна рослинність по узбіччю заважає безпеці руху у зв’язку із погіршеною видимістю на поворотах та зменшенням простору між рослинністю та дорогою, що може призвести до ускладнення наслідків при ДТП.

Дотримання зразкового стану узбіч – запорука безпеки учасників дорожнього руху та збереження дорожньої інфраструктури у відмінному стані. Звісно ж, вручну опрацювати довгі відрізки дороги неможливо. Для прибирання узбіч використовується відповідна техніка, зазвичай це:

 • Мульчувачі;
 • Щепорізи;
 • Фрезерувальники пнів;
 • Косилки. 

Мульчувач – причіпне або навісне обладнання на трактор, призначене для покосу, подрібнення рослинних залишків та внесення утвореної «мульчі» у ґрунт в якості добрив. Використовуються при підготовці лісосмуг до посадки молодих дерев, а також при очищенні узбіч. Пристрій складається з ротора мульчувача із подрібнювальними ножами-молотками, що б’ють по купках ґрунту та рослинних залишках, які виступають над рівнем поверхні, подрібнюючи і руйнуючи їх.
Щепоріз стаціонарний

Перед застосуванням мульчувача рекомендуємо використовувати щепоріз – пристрій, створений для подрібнення дерев’яних відходів, гілок. Щепоріз подрібнює гілля на тирсу, з якої можна виготовляти брикети для твердопавливних котлів, ДСП, арболіт, використовувати при утепленні підлоги у фермерських господарствах, як біопаливо для теплових станцій, застосовувати при декоруванні паркових зон, додавати до компосту при виготовленні добрив.
Реалізація отриманої тирси дозволить компенсувати значну частину вартості робіт з очищення узбіч. Щепорізи легко справляються з дрібними відходами та гіллям діаметром до 24 см, протягом години щепоріз може переробити до 6 тон відходів.

Обладнання поділяється на дві основні категорії:

 

 • Стаціонарні щепорізи – встановлюються на твердій поверхні, застосовуються, як правило на деревообробних підприємствах;
 • Навісні щепорізи – мобільні, з легкістю фіксуються на трактор, створені для роботи в польових умовах;

Щепорез стационарный
Виробник FEROX представляє стаціонарні щепорізи:

 • ЩРЕ-2
 • ЩРЕ-3
 • ЩРЕ-4

 

 

А також навісні щепорізи, що фіксуються на трактори моделей ЮМЗ-6, Т-70, МТЗ-80/82 (Білорус):

 • ЩРТ2
 • ЩРТ2 (боковий)

щепорез навесной

Щепоріз – універсальне обладнання, що дозволяє перетворити непотрібну деревину з дорожніх узбіч на корисний ресурс – щепу, що цінується в багатьох галузях та може бути використаною в якості сировини у енергетичній сфері.

Для усування залишків від зрізаних дерев використовуються фрезерувальники пнів – створені для викорчовування та подрібнення пнів. Дана техніка буде незамінним інструментом при викорчовуванні садів, усуванні залишків дикорослих дерев на узбіччях автодоріг.
В залежності від типу розрізняють фрезерувальники пнів:

 • Прохідні – складаються з ротора, який обертаючись заглиблюється в поверхню розрізаючи та подрібнюючи все на своєму шляху, не може використовуватись при роботі із пнями великого розміру;
 • Дискові – складається з диску із загостреними зубцями, який при роботі рухається в різних напрямах, розрізаючи деревину. Недолік даного типу фрезерувальників пнів – небезпека пошкодження диску при наявності каменів в товщі землі поруч із пнем.
 • Роторні – робоча частина – це бур з фрезами, який встановлюється на середину пня та просвердлює його руйнуючи фрезами всю поверхню, не боїться каменів та підходить для роботи із громіздкими пнями.

Фрезерувальник пнівДля утримання дорожніх узбіч в зразковому стані протягом року, необхідно проводити регулярне зрізання трави, кущів та іншої дрібної рослинності. Для виконання даної функції застосовуються косилки, що можуть бути як автономними машинами, так і причіпними інструментами до тракторів різних модифікацій. Косилки також застосовуються для наведення порядку в парковій інфраструктурі, адже високий рівень трави та рослинності приваблює плазунів, зокрема й небезпечних для людини, тому систематичний покіс трави є надважливим в парках, лісових масивах та відпочинкових зонах.
Завод FEROX пропонує обладнання для очистки узбіч автомагістралей та доріг,  що вирізняється відмінною якістю.

Recent Posts