Озброєння для бойових модулів

бойові модулі україниОборонна промисловість України, у зв’язку із ситуацією в країні, в короткі терміни зайнялась оновленням військової техніки, яка стоїть на озброєнні в українському війську. Оновлені бойові модулі відмінно справляються з поставленими завданнями. Бойові модулі України відмінно зарекомендували себе в умовах військового часу, вирізняються надійністю та високим рівнем безпеки.
Основною перевагою бойових модулів є можливість встановлення озброєння різного калібру та вогневої сили. Високий рівень безпеки операторів досягається завдяки дистанційному керуванню модулем. Найвідоміші модулі українського виробництва це: БАУ, Десна, Дуплет, Гром, Стилет, Інгул, Парус, Штурм. Можливість коригування вогню та управління модулем забезпечує опорно-руховий механізм, вогнева міць кожного модуля залежить від встановленого озброєння, а прицільність стрільби від застосованої оптики та стабілізаційних механізмів.

Вогнева міць бойового модуля відіграє важливу роль у бойових діях. Бойові модулі України можуть бути оснащені озброєнням різного калібру від кулеметів до протитанкових гармат.
Кулемети КТ-7,62 встановлюються практично на усі сучасні бойові модулі та дозволяють захищати позиції від живої сили противника. ІВА та БМ БПУ обладнують 12,7 мм кулеметами КТ або НСВТ.
Бойові модулі Шквал, Десна та Штурм озброюють автоматичними гарматами калібром 30 мм  – ЗТМ 1 або 2. Вони дозволяють ефективно боротись із легко-броньованою технікою та піхотою. Бойовий модуль Десна також обладнаний протитанковим ракетним комплексом Бар’єр, який дозволяє ефективно вести бій із важким озброєнням противника. Для прикриття відступу бойові модулі оснащені комплексами постановки димових завіс “Хмара”. Доповнюють бойову міць модулів автоматичними гранатометами АГ або АГС 17.
Для наведення на ціль бойові модулі використовують лазерні далекоміри та оптико-електронні системи наведення, а стабілізацію наведення забезпечують гіроскопи. Опорно-поворотний пристрій для бойового модуля виробництва заводу Ferox, якими оснащуються бойові модулі, дозволяють керувати озброєнням по горизонталі 360°, по вертикалі від -5˚ до +40˚.
Тепловізори та прибори нічного бачення, якими укомплектовані бойові модулі, дають можливість військовим ефективно вести бойові дії в нічний час доби та швидко реагувати на дії ворога.
Бойовий модуль – універсальний інструмент у військовому протистоянні, завдяки можливості зміни конфігурації озброєння, дистанційному керуванню та високій точності ведення вогню.

Бойові модулі України дозволили швидко модернізувати легку броньовану військову техніку. Оновлені бойовій машини піхоти дозволили значно посилити позиції українських військових на фронті. Однією з переваг бойових модулів є встановлення як на стаціонарних бойових позиціях, так і на бойовій техніці, таким чином зменшуючи ризики ураження ворогом бійців. Встановлення бойових модулів на легкі моторні човни посилило якість охорони берегової лінії. Конфігурація озброєння бойових модулів може змінюватись в залежності від поставлених завдань чи бойових цілей, що дозволяє значно підвищувати ефективність застосування даного типу озброєння.
Більше інформації про види бойових модулів Ви можете прочитати у нашій статті: «Види бойових модулів для бойових машин в Україні».

Recent Posts